Son Yazılar
Anasayfa > OS > Windows > Windows 7/8/10 > Xp Mode Kurulum Video

Xp Mode Kurulum Video


        Merhaba arkadaşlar bu videoda size XP Mode kurulumunu anlatacağım. Bu özellik Windows 7’niz üzerinde Windows XP kullanmanızı sağlamaktadır. Daha önce Windows XP işletim sisteminde kullandığınız bazı programları Windows 7’de stabil kullanamama ya da hiç kullanamama gibi sorunların önüne geçmek için geliştirilmiştir. Sadece kurulan  XP üzerinden çalışmanız gerekmiyor. XP Mode kurduğunuz zaman Windows XP’yi başlatmadan bile Windows 7 üzerinde eskiden Windows XP’de kullandığınız programları sorunsuz tek tıkla çalıştırabileceğinizi de belirtmek gerek.

       Anlatmadan önce XP MODE özelliliğinin sadece Windows 7 Ultimate, Professional, Enterprise sürümlerinde kullanılabilir olduğunu hatırlatmak isterim. Bunun dışında işlemcinizin sanallaştırma teknolojisini desteklemesi gereklidir. Bunu işlemcinizin üreticisinin sitesine giderek işlemci özelliklerine bakıp sanallaştırma desteği olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Daha sonra birde PC’nizin BİOS’unda sanallaştırma özelliğinin açık olmasına dikkat edin.Bunlara emin olduktan sonra kuruluma başlayabiliriz:

 

 [poll id=”3″]

Hakkında Can Doğuş EREN

Can Doğuş EREN

Ayrıca

Symantec Network Access Control Sorunu

 Eğer şirketinizde veya evinizde  symantec yüklü ve network erişim problemi yaşıyorsanız şu adımları takip ediniz.

Administrator Hesabını Etkinleştirme

   Bir keresinde ağ ile ilgili kurcalamalar yaparken yanlışlıkla administrator’ü kullanıcılardan kaldırmışım.Bu sorunu nasıl giderdiğimi ...

Bir cevap yazın