Son Yazılar
Anasayfa > Haberler > Mozilla’dan 25$ ‘a Akıllı Telefon

Mozilla’dan 25$ ‘a Akıllı Telefon

mozilla akıllı telefon
mozilla web tabanlı akıllı telefon

Firefox Mozilla takıımı önümüzdeki birkaç ay içinde “Hindistan’da düşük maliyetli akıllı telefonların satışını” yapacağını duyurdu.

Wall Street Journal‘a konuşan , firmanın üst işletme görevlisi iki Hintli şirket tarafından üretilecek telefonları, 25 $ ‘a perakende satışı olacağını belirtti.

Üretimlerde HTML5 Web tabanlı  Firefox OS işletim sistemi çalışacak. Firma zaten Avrupa ve Latin Amerika’da Firefox destekli telefonları satıyor. Ebay üzerinde, İngiltere’de 59,99 € , ABD’de 69,99 $ perakende fiyatından satılmaktadır.

 

 

Cep telefonu üreticilerin rekabeti ve gelişmesinden dolayı yüksek maaliyetleri ortaya çıkma olduğunu ve bu sebeple mozilla’nın akıllı telefonun daha az yaygın olan bölge pazarlarına gireceğini duyurdu.

Mozilla ile çalışan telefon modellerini üreten ZTE ve Alcatel düşük fiyatlı telefonları geliştirmek için Intex ve Spice ile ortaklığa girmiştir. Ayrıca çinli şirket Spreadtrum yongaları kullanarak güçlendirilmiş olacak.

Kar amacı gütmeyen Mozilal, aynı zamanda Firefox OS cihazları desteklemek için Tayvan’ın en büyük cep telefonu operatörü Chunghwa Telecom ile anlaşma yaptığını açıkladı.

Hakkında Uğur CIVAK

Eğitimimi Plato MYO & Bilge Adam tarafından İnternet ve Ağ Teknolojileriyle tamamladım. Bilge Adam, İsimtescil gibi öncü firmalarda kariyerime başlangıç yaptım. Uzman olarak MaestroPanel firmasında Microsoft ve Linux Server, Exchange Server, Sanallaştırma, Microsoft Azure, Powershell, Nano Server, Python ve Yeni Teknoloji araştırmaları yapıyorum.

Ayrıca

Google’da “müzik ruhun gıdasıdır” dedi ve

Google, Songza müzik çalar servisini satın aldı. Firmalar tarafından satın alma ile ilgili herhangi bir ...

“Yo” Uygulaması Hacklendi

Geçen hafta uygulama listesinde hızlıca yükselen ve pek işe yaramayan “yo” uygulaması 3 öğrenci tarafından ...