Cumartesi , 23 Şubat 2019
Son Yazılar
Anasayfa > Microsoft > MS Office > Microsoft Office 2013 İlk Bakış

Microsoft Office 2013 İlk Bakış

   Bugünün tarihini not alın. Metro Style’ne ayak uyduran bir yeni Office artık raflarda yerini almaya başlayacak. Office 15 yada Office 2013 olarak göreceğiniz Microsoft Office, yeni Microsoft düzeninin devamı niteliğinde piyasaya çıktığını söyleyebiliriz.


Sizlerde bu zevki tatmak için buraya tıklamanız ve indirmeniz yeter. 


 

Microsoft CEO’su Steve Ballmer tarafından San Francisco Venue’de tanıtımı yapıldı. Windows 2012 ile karşımıza çıkan Metro Style’ne uyumu için bayağı bir emek harcanmış. Ve hak ettiği çalışması ile şık tasarımını ve uyumu son kullanıcılara bugün itibari ile sunmaya başlamıştır.

 

 

İndirme işleminden sonra birkaç not verelim; Şuan sadece İngilizce ve İspanyolca dillerini ve 32bit&64bit sürümlerini seçebilirsiniz. Ama aklınızda bulunsun denemek için Windows 2012 (W8) Consumer Preview sürümünü kullanmayın; W8 ‘in sadece Full versiyonlarında çalışıyor. Temiz kurulumlar da filan sorun çıkmıyor.

 

Office 2013 bazı özelliklerinden bahsetmek gerekirse; mobil cihazlara ve tabletlere özel ilgi göstereceğini söyleyebiliriz. Alt yapı olarak önerilen Windows 7 ve 8 ‘dir. Office 365 ile entegreli bir çalışma sergileyeceğini söylemekte fayda var. Office 365 entegresi ile bulut bilişime desteğini görmüş oluyoruz. Depolama birimi  download sitesinde göreceğiniz SkyDrive   ve  20GB ‘lik büyük bir alana sahip. Bu şekilde ister kurum içi ister kişisel olarak paylaşım veya çalışmada bulunabileceğimiz Office 2013 ‘e duyduğumuz ilginin doğru bir karar olduğunu gösteriyor. Microsoft Surface ‘e yönelik desteği olacağınıda bildirmek isteriz.

Miccrosoft’un devamlı üst üste değişiklikler yaptığını biliyoruz bunlara birkaç küçük değişiklikler daha geldi diyebiliriz. Evet Microsoft Word 2013, Excel 2013, Outloook 2013 ve Onenote 2013 programlarında ciddi gelişmeler ve icon değişikliği göze çarpan ilk unsurlardan bazıları.

Microsoft, Office 2013 ile Office 365 desteğinin yanısıra son kullanıcılara yönelik 20 GB entegre SkyDrive alanı ve 60 dk. Skype konuşma desteği vereceğini açıkladı. Ayrıca ARM destekli Windows 8 tabletlerde de Office 2013′ün Home and Student versiyonu entegre gelecek gözüküyor.

 

 


Kurulumda karşımıza çıkacak olan ayrıntıları ve uygulama kurulumu için diğer sayfaya göz atabilirsiniz.

Hakkında Uğur CIVAK

Eğitimimi Plato MYO & Bilge Adam tarafından İnternet ve Ağ Teknolojileriyle tamamladım. Bilge Adam, İsimtescil gibi öncü firmalarda kariyerime başlangıç yaptım. Uzman olarak MaestroPanel firmasında Microsoft ve Linux Server, Exchange Server, Sanallaştırma, Microsoft Azure, Powershell, Nano Server, Python ve Yeni Teknoloji araştırmaları yapıyorum.

Bir cevap yazın