Cumartesi , 23 Şubat 2019
Son Yazılar
Anasayfa > Haberler > Apple inandı.. Virüss var dedi!

Apple inandı.. Virüss var dedi!

Apple için ne kadar hayal kırıklığı olsada artık kendileride inandı!

Mac ile bir dev haline gelen ve bunu her şekilde kullanan Apple artık zombilerin lideri olduğunu kabul etti. Yada biz öyle diyelim, şimdilik. Geçtiğimiz günlerde 600 bin’e yakın bilgisayarı zombi etkisi altına aldığını illaki duymuşsunuzdur.Tabi bunu sadece biz duymadık Apple’da duymuş, duymuş olmalı ki hemen gerekli belge ve dosyaları yayınlamışlar. Artık geç yada er yada er yada geç bu iş çözüldü diyor MAC tabanı.

Kendilerini herkesten üstün gören ve rakiplerine alaycı tavırlarıyla tanıdığımız Apple çok büyük hata yaptı. Tabi Windows’a bakmak gerekirse onlardaki virüs Apple’dan fazla bu belli. Bunun nedeni Pazar payının yüksek bölümüne sahip olması ve kıskanılması.

Windows bu yönünü iyi kullandı hemen çözüm aramaya başladı ve şimdi günümüzdeWindows’a virüs entegre etmek çok zor bir hale geldi, bir ders çıkarıldı. Apple’ında bir ders çıkarmasını bekliyoruz.

Mac’de ortaya çıkan virüsü tanıyalım. Acaba nedir bu devi yıkan?

Tehlikenin adı “FlashBack” şuan piyasada farklı şekilde kendini dağıtmış biçimde korku salıyor. Sık sık gördüğümüz ‘Java uygulaması’ olarak görünüyor ve kurulum yapıldığı andan itibaren OS X’in bazı savunma özelliklerini kapatıyor ve sistemin arka odasını halka açıyor.

Büyük bir tehlikesi yok aslında sadece sizin üzerinizden; saldırılar yapılabilir, bir reklam ağacına girmiş olabilirsiniz yada aklınıza gelen bütün sanal orduların toplama kampı gibi düşünebilirsiniz.

İyi haber ise Apple bu açıkları kapatılıması için uğraşına devam ediyor.

Hakkında Uğur CIVAK

Eğitimimi Plato MYO & Bilge Adam tarafından İnternet ve Ağ Teknolojileriyle tamamladım. Bilge Adam, İsimtescil gibi öncü firmalarda kariyerime başlangıç yaptım. Uzman olarak MaestroPanel firmasında Microsoft ve Linux Server, Exchange Server, Sanallaştırma, Microsoft Azure, Powershell, Nano Server, Python ve Yeni Teknoloji araştırmaları yapıyorum.

Ayrıca

Google’da “müzik ruhun gıdasıdır” dedi ve

Google, Songza müzik çalar servisini satın aldı. Firmalar tarafından satın alma ile ilgili herhangi bir ...

“Yo” Uygulaması Hacklendi

Geçen hafta uygulama listesinde hızlıca yükselen ve pek işe yaramayan “yo” uygulaması 3 öğrenci tarafından ...

Bir cevap yazın